Ще кілька років тому прокрастинація вважалась нормою і коли ми нічого не робили не відчували вантажу вини та сорому на плечах 🙇‍♀️. Але тепер з плином часу норми продуктивності виросли: потрібно більше працювати, досягати, заробляти, бути більш популярним, талановитим, успішним і так далі й тому подібне.

Але як це робити коли не хочеться навіть вставати з ліжка і ліньки прогортати до кінця навіть стрічку в інстаграмі (що взагалі не продуктивно, але постає як задача для багатьох кожного ранку).

Мотивація, таке гарне слово. Стільки відео на популярних платформах було знято (тільки “just do it” чого варте 😅), скільки статей буде написано, книг видано. Але попри старання маркетологів багато людей досі не розуміють що то таке і як його «натренувати». У цьому та наступному постах спробуємо зачепити цю тему та відповісти нарешті на питання: «Як можна мотивувати себе самостійно?»👇

Почнемо з тлумачення, я розумію мотивацію як деякий імпульс📈 до дій для задоволення потреб (тут в допомогу приходить піраміда Маслоу).

 Отож, ви вже не один тиждень і навіть не рік мрієте отримати заповітну посаду, почати власний бізнес, схуднути, переїхати в іншу країну, почати харчуватись здоровою та багатою на амінокислоти їжею, але..чомусь це не робите.

 Для того, аби всі техніки, які я буду пропонувати протестувати оберіть одну ціль, яку ви ніяк не можете досягнути. Обрали? Поїхали далі.


1️⃣ Запишіть навіщо вам досягати цієї мети? Задайте собі це питання 5 разів поспіль.

 🗣 Приклад: Я хочу поїхати на Балі. Навіщо? Мені цікава їх культура і цінності, хочу познайомитись з новими цікавими людьми. Навіщо? Я знаю, що там багато фрилансерів та власників бізнесу і я хочу влитись у цю компанію. Навіщо? Я хочу надихнутись їх ідеями та створити щось своє. Навіщо? Щоб самореалізуватись та не працювати на фірму, а працювати на себе. Навіщо? Щоб довести собі та іншим, що я можу!

 На прикладі ми бачимо, що потреба просто дослідити культуру в іншій країні насправді була потребою в самореалізації. Так зване "подвійне дно" часто присутнє у наших мотивах.

 Часто, коли ми чогось не досягаємо, у нас щось не виходить, ми бачимо когось кращого за нас, ми запитуємо у себе та всього світу: "Чому я?", "Чому в сусіда вийшло, а у мене ні?", "Чому я такий невдаха?" Після таких роздумів та аналізу й справді не дуже хочеться рухатись далі, ми блокуємо мислення, нам хочеться жалітись на несправедливий світ і плакати.


 2️⃣ Заміняйте свої "чому" на "як". Відповіді на ці питання також занотуйте, це буде приблизний план дій.

 🗣Приклад: "Як я можу змінити свій стиль життя?", "Як я можу заробляти 5к в місяць?"

Не намагайтесь ставити це питання одразу щодо усіх сфер життя, адже чим більше змін ви хочете втілити одночасно, тим важче буде підтримувати мотивацію та продовжувати діяти протягом довгого часу.


 3️⃣ Все велике ріжемо на 100 маленьких шматків. Що це означає? Звичайно, одразу ж змінити свій раціон/перейти на вищу оплату/переїхати в іншу країну не вийде. Це довготривала ціль, до якої можна йти роками (у всіх різний темп).

 ❓Що робити в такому разі? Є 2 варіанти: чекати доки рак на горі свисне (божественного пенька) або почати рухатись у напрямку до цілі (зі своєю швидкістю).

Якщо ви обираєте другий — супер! Сядьте, розділіть вашу ціль на кілька етапів, розпишіть кожен етап окремо.


 Аби побачити цей етап на практиці та отримати чималу дозу мотивації перегляньте цей невеличкий ролик👇

 Якщо проблеми із мотивацію у вас виникають навіть під час маленьких рутинних справ (таких як приготування їжі чи застелення постелі) і ніякі методи самостійно застосувати не маєте сил, але (це важливо) хочете це змінити спробуйте звернутись до спеціаліста, аби знайти причину демотивації та помалу знаходити ресурс щось робити!