Часто на консультацію приходять з відчуттям "щось не так". Коли улюблені справи вже не приносять задоволення як раніше, коли з'являється тривога щодо свого емоційного стану: страху, горя, сорому, суму, розчарування, панічних атак або апатії.
Коли опинившись у складній, стресовій та травматичній для психіки ситуації людина відчуває себе самотньою, не знає куди і навіщо рухатись далі. Тоді у кожного є вибір: почекати доки кризовий період пройде і вірити, що ці переживання більше не виникатимуть і не приноситимуть дискомфорту, або звернутись по допомогу до кваліфікованого спеціаліста.
Це довготривалий процес, спрямований на глибинні зміни клієнта в умовах безпечного середовища, з метою поліпшення якості його життя.
Термін «терапія» в даному випадку означає «не лікування», а саме «внутрішні зміни». Це подорож всередину себе, детальний аналіз власного життя, пошук справжніх причин власних невдач, розуміння своїх справжніх мотивів, цінностей і потреб. Це можливість знайти «своє Я» та надалі жити більш усвідомлено та щасливо.
На першій зустрічі проходить знайомство клієнта з терапевтом, домовленості щодо правил у подальшій роботі та формування первинного запиту для роботи (формулювання проблеми). Це важливо для того, аби виділити фокус роботи та сформувати план подальших дій. Запит може змінюватись в процесі роботи, так як важливо аби тема мала енергію (було бажання та готовність розбирати її). В ході терапії стосунки між клієнтом та терапевтом є динамічними (розвиваються, формується довіра, психологічний альянс).
В рамках гештальт-терапії під час сесії ви будете розповідати про те, що вас хвилює, я, в свою чергу, буду звертати увагу на те, що відбувається у нашому з вами контакті, задаватиму уточнюючі питання, аби краще зрозуміти те, що ви відчуваєте. Ми будемо багато приділяти часу вашим переживанням, емоціям та почуттям, тим, що вас зупиняє, що лякає та не дає рухатись далі, визначати причино-наслідкові зв'язки та вчитись бути в контакті “тут і тепер” (не в минулому, не в майбутньому, а в теперішньому).
Іноді я задаю “домашні завдання” після сесій, іноді ми будемо експериментувати та вивчати “а як можна ще?” прямо на сесіях, в безпечному середовищі. Щось вам вдаватиметься робити самостійно, в деяких моментах я буду підтримувати вас. Кожна сесія буде такою якою ми її зробимо, залежно від актуальних питань та переживань.
У разі, якщо контакт з вами буде створенний і довірливі стосунки сформуються належним чином, в результаті (кількість сесій після яких буде видно результат може відрізнятись, залежно від індивідуальних особливостей клієнта) ви станете більше усвідомлювати ваші актуальні відчуття та емоції, бажання та потреби, зможете легше приймати самостійні вибори, почнете експериментувати та пробувати нові способи виходу із ситуацій (використовуючи творче пристосування). Ви можете помічати зміни у ваших стосунках з іншими людьми,вони можуть бути більш близькими та вразливими. Можуть такош змінитись ваші пріоритети та моделі поведінки на більш адаптивні.