Коли відчуваєш, що продовжувати все як є вже немає сил, а самому тобі не впоратись — настає час зробити перший, але вирішальний крок для змін — записатись на консультацію до психотерапевта.
А ось як знайти та обрати "свого" психолога ми будемо говорити нижче у цій статті! Всього 4 кроки відділяє вас від змін, наважуйтесь та міняйте своє життя!
Крок 1. Зрозуміти, яких змін хочеться.
Звичайно далеко не всі на початку розуміють для чого їм терапія і що конкретно їм не подобається в житті. І це цілком нормально, запит може “знайтись” під час першої-другої сесії, вона може змінюватись з часом, залежно від вашого стану та процесу терапії.
Складіть список, що вам не подобається у вашому житті/що ви б хотіли змінити/що турбує вас зараз/як хочете розвиватись і у якому напрямку?
Це допоможе скласти думки до купи та визначитись з пріоритетом для перших сесій, а також знайти терапевта, що спеціалізується на вашій тематиці.
Крок 2. Пошук.
Визначиться з такими питаннями:
- бюджет на терапевта (розраховуйте, що найчастіше сесії проходять раз на тиждень)?
- як далеко ви готові добиратись до терапевта?
- ви хочете на індивідуальну терапію чи парну?
- вам зручніше працювати очно чи онлайн?
Це все допоможе звузити кількість психотерапевтів, що вам підходять.
Шукати терапевта також можна через знайомих, які вже відвідують терапевта, або ж самостійно, використовуючи ключові слова в пошукових мережах. До прикладу, “психолог Львів” або “психолог депресія”, це допоможе швидше знайти потрібного спеціаліста.
Крок 3. Обирайте.
Скоріше за все у вашому районі є велика кількість психологів, тож тепер можна розслабитись, “своє” точно можна знайти. Виділіть собі трохи часу, роздивіться фото, профілі та опис кожного, це допоможе вам зрозуміти чи підходить він вам як особистість та як професіонал.
На що варто звертати увагу:
- Ця людина має бути вам приємна (опирайтесь на свої внутрішні відчуття, чи викликає психолог довіру, чи хотіли б ви з ним йти далі). Відкриття свого світу іншій людині ніколи не буває легким, тому потрібно якомога більше шукати терапевта, який інстинктивно надихає на вас почуття комфорту.
- Психолог має мати закінчену вищу освіту та бажано профільне навчання в одній із психологічних шкіл (звичайно від рівня освіти не завжди залежить якість, але погодьтесь, ви б не пішли до хірурга-студента чи стажера на операцію по серцю, правда ж?)
- Подивіться з чим працює психолог, на чому спеціалізується, чи є там тема, з якою ви плануєте прийти? Це важливо, адже психотерапевт може бути сімейний або дитячий і він/вона не матиме достатньо компетенції для того, щоб бути корисним вам.
Крок 4. Перша зустріч.
Коли ви склали список можливих психологів та обрали “свого”, потрібно зв’язатись з ним для того, щоб назначити першу зустріч. На ній ви матимете змогу побачити терапевта особисто, побачити методи з якими він працює та стратегію яку він пропонує у роботі з вами, його офіс та загальну атмосферу.
Важливо! Перша консультація не зобов’язує вас продовжувати роботу з цим терапевтом. Якщо ви не відчуваєте себе комфортно, це обмежуватиме вашу довіру до нього та затримує прогрес, ваш розвиток та результат психотерапії.
Усі ці кроки допомагають знайти оптимального для вас психолога, який відповідає вашим потребам та може допомогти з вашим типом звернення. Але існують і інші способи, що заслуговують на життя: комусь простіше обирати інтуїтивно терапевта, з яким на особистісному рівні безпечно, хтось перш за все перевіряє усі сертифікати та пройдені курси аби переконатись у професіоналізмі психолога, комусь важлива рекомендація близьких друзів чи родичів. Яку би стратегію ви не обрали у вас є всі шанси обрати того самого, свого психотерапевта!
А на останок пісня про психотерапевта (у жартівливому стилі звісно, але частка правди там таки є)