В спеціалізованій літературі часто йдеться про два основних види мотивації: негативну та позитивну, їх ще називають мотивацією "до" (позитивний стимул у вигляді нагороди) та мотивацією "від" (негативний стимул у вигляді покарання). Людям, яким для того, аби рухатись вперед потрібен "чарівний" пеньок, суворий начальник або дедлайн притаманна "мотивація від невдачі" та необхідний інший підхід до підняття та підтримання рівня мотивації 📈.

Що робимо❓

Підготовка. Ви маєте бути готові до того, що ваш мозок та тіло не готове до змін, вам захочеться кинути все, ви будете впевнені, що з цього нічого не вийде, негативні думки будуть переповнювати вас. Це відбувається тому, що будь-які зміни для нашого мозку — це стрес. Саме тому так важливо розуміти, що це ваша ціль і ви хочете її досягти. І саме тому, потрібно підготуватись до змін, домовитись з собою та мати підтримку з боку друзів/рідних.

Отримавши дозу мотивації ви можете побігти в спортзал і займатись по 3 години кожного дня без перерви, але я можу гарантувати, що ваш організм виснажиться та захоче зупинити це насилля. Мало того, що ви будете відновлюватись кілька тижнів, ви зустрінетесь з великим спротивом і не захочете займатись взагалі.

💡 Тому з будь-якою сферою важливо поступово збільшувати інтенсивність, прислухатись до тіла, своїх почуттів та відчуттів. Що робимо ⏬

Візуалізація. Оберіть одну ціль, яку ви хочете досягнути, але лінь/нема сил/мотивації тощо.

Етап 1. Сядьте у зручну позицію для вашого тіла, закрийте очі та уявіть ту себе, яка виконала цю ціль. Наприклад, ви хочете аби ваше тіло було спортивним і підтягнутим, уявіть як ви виглядаєте, як на вас виглядає одяг, як ви себе поводите, як ви посміхаєтесь собі в дзеркало. В момент, коли відчуєте бажання йти до цього відкрийте очі.

Етап 2. Уявіть, що може статись, якщо ви не будете ніяк рухатись в бік цієї цілі. Наприклад, ви поставили ціль кинути палити. Що найгірше може статись, якщо ви не почнете змінювати цю звичку? Уявіть це в деталях, доки не почнете відчувати дискомфорт та огиду.

Етап 3. Найважчий етап — етап вибору. Чого хочете ви? Звісно, є ймовірність того, що ви не відчуєте насолоду від уявлення себе з виконаною ціллю, тоді варто задати собі питання: "Чи справді це моя ціль?" Поверніться до минулого посту і проведіть вправу "5 навіщо" аби дізнатись це.

Чітке усвідомлення прогресу.

В кінці кожного дня/тижня/місяця (кому як зручно) необхідно підбивати підсумки. Ні в якому разі не критикуйте себе, постарайтесь максимально відсторонено подивитись на свою роботу збоку.

Розділіть лист на три графи: в першій опишіть, що вдалось добре, за що ви себе можете похвалити; в другій графі, що можна покращити і як; в третій графі чого ви навчились і берете собі в "шухляду досвіду". Помічати прогрес важливо для підтримки мотивації, особливо якщо до цілі дуже далеко.

Позитивне підкріплення.

Як часто ми домовляємось із собою, обіцяємо собі змінити своє життя і недотримуємо слова? Важливо застосовувати не тільки негативний, а й позитивний стимул, він може бути виражений у приємних подарунках собі, якісним відпочинком, цікавими враженнями. Наприклад, якщо я буду ходити в спортзал не менше 2 разів в тиждень протягом 3 місяців, я запишусь на курс relax масажу.


Не залежно від того який вид мотивації є у вас, ви можете не хотіти та справді не можете виконати ті чи інші задачі, які ставите перед собою. Тоді важливо відповісти на питання: "а чи справді я хочу цього?" На індивідуальній консультації ми з клієнтом поступово переходимо на глибший рівень усвідомлення аби краще зрозуміли чого справді хоче клієнт, яка потреба за цим стоїть та як її задовольнити.

На останок додаю відео, яке вже стало мемом, воно про котика, у якого немає часу на проблеми. Дивіться та заряджайтесь позитивом😸